>
Načítání...
Nacházíte se zde:  Domů  >  Makedonie, Gruzie  >  Aktuální článek

Босна го совлада Брегот Слонова коска

Od   /   31.5.2014  /   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Босна го совлада Брегот Слонова коска

БиХ со двата гола на Един Џеко постигнати во првото полувреме го победи БСК со 2-1. Единствениот гол за БСК го постигна Дидие Дрогба во финишот на мечот.

Уругвај со погодокот на Стуани постигнат во 62.минута, минимално ја победи Северна Ирска.

Англија го победи Перу со 3-0, Стариџ, Кејхил и Јагелка беа стрелци на головите, а Шпанија со головите на Торес од пенал и Иниеста ја совлада Боливија.

Чиле со пресврт го победи Египет, кој со головите на Салах и Камар имаше предност од 0-2. Победата на Чиле му ја донесоа Дијас и двојниот стрелец Варгас. крај/мф/нц

Číst více    

    Tisk       Email
Translate »