>
Načítání...
Nacházíte se zde:  Domů  >  Makedonie, Gruzie  >  Aktuální článek

Гаражна продажба зад ТЦ „Бисер“

Od   /   31.5.2014  /   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Гаражна продажба зад ТЦ „Бисер“

Целта на гаражната продажба, која претставува вообичаена практика што потекнува од САД, е да се поттикнат и да се развијат вештини за продажба кај децата и студентите. Освен тоа, 50 отсто од собраните средства ќе се донираат во здружението за заштита и грижа за животни „Анима Мунди“.

Гаражната продажба ја организираат студентите на УАКС во партнерство со Општина Аеродром и „Пакомак“. Се очекува настанот да го поддржат и познати лица од естрадата како Бени Шакири и Тони Зен. /крај/со/мф

Číst více    

    Tisk       Email
Translate »