>
Načítání...
Nacházíte se zde:  Domů  >  Makedonie, Gruzie  >  Aktuální článek

Да не се ставаат осудени или осомничени лица на кандидатските листи

Od   /   3.11.2016  /   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Да не се ставаат осудени или осомничени лица на кандидатските листи

Коалицијата за промени и правда во која членуваат Демократски сојуз, ФРОДЕМ и МОРО работничка партија, упати јавен повик до сите политички партии кои ќе учествуваат на изборите заради почитување на „неговото височество“ гласач, на листите на кадидати за пратеници да не кандидираат обвинети и осомничени лица за кои се води истражна или предистражна постапка пред надлежните судови. Číst více

    Tisk       Email
Translate »