>
Načítání...
Nacházíte se zde:  Domů  >  Makedonie, Gruzie  >  Aktuální článek

Диего Коста ќе патува во Бразил

Od   /   31.5.2014  /   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Диего Коста ќе патува во Бразил

Селекцијата на Шпанија на Мундијалот ќе игра во Б групата против Холандија, Чиле и Австралија.

Голмани: Икер Касиљас (Реал), Пепе Рејна (Наполи), Давид Де Хеа (Ман.Јунајтед)

Одбрана: Серхио Рамос (Реал), Џерард Пике, Џорди Алба (двајцата од Барселона), Хуанфран (Атлетико Мадрид), Раул Албиол (Наполи), Цезар Аспиликуета (Челзи)

Ред за врска: Чави, Андрес Иниеста, Сеск Фабрегас, Серхио Бускетс (сите од Барселона), Санти Казорла (Арсенал), Коке (Атлетико Мадрид), Хави Мартинез (Баерн Минхен), Коке (Атлетико Мадрид)

Напад: Диего Коста, Давид Виља (двајцата од Атлетико Мадрид), Давид Силва (Ман.Сити), Хуан Мата (Ман.Јунајтед), Фернандо Торес (Челзи), Педро (Барселона). крај/мф/нц

Číst více    

    Tisk       Email
Translate »