>
Načítání...
Nacházíte se zde:  Domů  >  Makedonie, Gruzie  >  Aktuální článek

Местан: Проблемот во Македонија е проблем и на Бугарија, и на ЕУ

Od   /   13.5.2015  /   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Местан: Проблемот во Македонија е проблем и на Бугарија, и на ЕУ

By bojan

Конфликтот во Куманово нè потсетува дека транзицијата од тоталитаризам кон демократско граѓанско општество во сите балкански држави беше одбележана со крвави меѓуверски конфликти кои го однесоа животот на стотици илјади мирни граѓани, изјавил бугарскиот политичар и претседател на Движењето за права и слободи (ДПС) Љутви Местан, пренесува агенцијата „Фокус“. Číst více

: Местан: Проблемот во Македонија е проблем и на Бугарија, и на ЕУ      

    Tisk       Email
Translate »