>
Načítání...
Nacházíte se zde:  Domů  >  Makedonie, Gruzie  >  Aktuální článek

Намален бројот мигранти кои влегле преку јужната граница

Od   /   20.2.2016  /   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Намален бројот мигранти кои влегле преку јужната граница

Во изминатото деноноќие на територијата на Македонија е регистриран речиси за двојно намален бројот на влегувања лица од соседна Грција кои го имаат статусот бегалци од конфликтните области, покажуваат податоците од последното деноноќие кога најбројни биле државјаните на Авганистан. Číst více

    Tisk       Email
Translate »