>
Načítání...
Nacházíte se zde:  Domů  >  Makedonie, Gruzie  >  Aktuální článek

Нови прoблеми со дождот на РГ, испаднаа Халеп и Радванска

Od   /   31.5.2016  /   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Нови прoблеми со дождот на РГ, испаднаа Халеп и Радванска

Дождот и во вторникот им направи големи проблеми на организаторите на вториот Грен слем турнир во сезоната, Ролан Гарос. Четири осминафинални мечеви започнаа, но не завршија, исто како и предвидените две четвртфиналиња во машка конкуренција. Единствено завршија двете осминафинални пресметки во женска конкуренција, кои започнаа уште во неделата. Číst více

    Tisk       Email
Translate »