>
Načítání...
Nacházíte se zde:  Domů  >  Makedonie, Gruzie  >  Aktuální článek

Песков: Москва ќе продолжи да го поддржува Дамаск против терористите, неумесна изјавата за војна меѓу Русија и Турција

Od   /   20.2.2016  /   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Песков: Москва ќе продолжи да го поддржува Дамаск против терористите, неумесна изјавата за војна меѓу Русија и Турција

Русија ќе продолжи да ја поддржува владата на Сирија во борбата против терористите, изјави во саботата портпаролот на Кремљ, Дмириј Песков оценувајќи ја како неумесна формулацијата за можна војна меѓу Русија и Турција што ја искажа во петокот вечерта францускиот претседател Франсоа Оланд во интервју за France Inter. Číst více

    Tisk       Email
Translate »