>
Načítání...
Nacházíte se zde:  Domů  >  Makedonie, Gruzie  >  Aktuální článek

Петицијата за излез на Италија од еврозната за два дена ја потпишале 50.000 луѓе

Od   /   20.12.2014  /   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Петицијата за излез на Италија од еврозната за два дена ја потпишале 50.000 луѓе

By serjoza

Италијанската опозициска партија Движење пет ѕвезди ги повика Италијанците да ја потпишат петицијата за референдум за излегување на земјата од еврозоната, која за два дена ја потпишале 50 илјади луѓе, пишува весникот Il Fatto Quotidiano. Číst více

: Петицијата за излез на Италија од еврозната за два дена ја потпишале 50.000 луѓе      

    Tisk       Email
Translate »