>
Načítání...
Nacházíte se zde:  Domů  >  Makedonie, Gruzie  >  Aktuální článek

Порошенко предаде воена техника и најави нови преговори во Минск

Od   /   6.12.2014  /   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Порошенко предаде воена техника и најави нови преговори во Минск

By serjoza

Украинскиот претседател Петро Порошенко учествуваше во саботата на свеченоста на предавање оружје и воена техника на единиците во Чухаево во Харковскиот регион, во источните области недалеку од просторот на кој од април годинава траат судирите со рускојазичните бунтовници и најави нови мировни преговори кои би се одржале на 9-ти декември во белоруската престолнина Минск.

Číst více

: Порошенко предаде воена техника и најави нови преговори во Минск      

    Tisk       Email
Translate »