>
Načítání...
Nacházíte se zde:  Domů  >  Makedonie, Gruzie  >  Aktuální článek

Противречни пораки за третиот пакет помош за Грција

Od   /   2.3.2015  /   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Противречни пораки за третиот пакет помош за Грција

By serjoza

Земјите од еврозоната разговараат за третиот пакет надворешна финансиска помош за Грчка во износ од 30 до 50 милијарди евра, изјави во понеделникот шпанскиот министер за финансии, меѓутоа функционери на Европската унија велат дека такви разговори не се водат. Číst více

: Противречни пораки за третиот пакет помош за Грција      

    Tisk       Email
Translate »