>
Načítání...
Nacházíte se zde:  Domů  >  Makedonie, Gruzie  >  Aktuální článek

Процената на ЕУ и САД за изборите одложена за во недела

Od   /   20.2.2016  /   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Процената на ЕУ и САД за изборите одложена за во недела

Процената на Европската унија (ЕУ) и САД околу тоа дали во земјата се создадени услови за одржување на предвремени парламентарни избори на 24-ти април, датум содржан во Пржинскиот договор, е одложена за во недела, соопштија за Макфакс од Делегацијата на ЕУ во Скопје.

Číst více

    Tisk       Email
Translate »