>
Načítání...
Nacházíte se zde:  Domů  >  Makedonie, Gruzie  >  Aktuální článek

Ракометарите и ракометарките на Вардар триумфираа во Купот

Od   /   16.5.2015  /   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ракометарите и ракометарките на Вардар триумфираа во Купот

By nenad

Ракометарите на Вардар го освоија Купот на Македонија со победата над Металург од 26:22 (13:11). Вардар, во саботата, ја освои десеттата титула во Купот, додека Металург остана на пет. Радоста во семејството на Вардар ја надополнија и ракометарките кои убедливо ја освоија Куп титулата со победата над Металург од 34:16 (17:11) и стигнаа до третата титула во ова натпреварување. Číst více

: Ракометарите и ракометарките на Вардар триумфираа во Купот      

    Tisk       Email
Translate »