>
Načítání...
Nacházíte se zde:  Domů  >  Makedonie, Gruzie  >  Aktuální článek

САД потврдија дека го одложуваат повлекувањето од Авганистан

Od   /   6.12.2014  /   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem САД потврдија дека го одложуваат повлекувањето од Авганистан

By serjoza

САД ќе го одложат повлекувањето на илјада војници од Авганистан, изјави во саботата американскиот министер за одбрана Чак Хејгел во Кабул, додавајќи дека тие би можеле да останат во првите неколку месеци од 2015 година.

Číst více

: САД потврдија дека го одложуваат повлекувањето од Авганистан      

    Tisk       Email
Translate »