>
Načítání...
Nacházíte se zde:  Domů  >  Makedonie, Gruzie  >  Aktuální článek

Суарез не би го одбил Реал

Od   /   31.5.2014  /   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Суарез не би го одбил Реал

„Беше блиску до премин од Ливерпул во Арсенал, но сега таа опција не доаѓа во предвид бидејќи стана идол на навивачите. Но доколку стигне богата понуда, на пример од Реал Мадрид, ќе биде тешко да се каже не. Луис има секогаш имал голема наклонетост кон Шпанија“, рекол менаџерот Алехандро Балби.

Луис Суарез има 27 години, пред Ливерпул играше во Ајакс, тој минатата сезона со 31 гол во Премиер лигата, ја подели титула за најдобар стрелец во Европа заедно со Кристијано Роналдо.

Дали Суарез ќе остане во Ливерпул ќе биде познато по завршувањето на Светското првенство во Бразил. крај/мф/нц

Číst více    

    Tisk       Email
Translate »