>
Načítání...
Nacházíte se zde:  Domů  >  Makedonie, Gruzie  >  Aktuální článek

Трагедија на автотрка во Шкотска, тројца мртви

Od   /   31.5.2014  /   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Трагедија на автотрка во Шкотска, тројца мртви

Несреќата се случила во текот на релито „Џими Кларк“ во близина на местотo Келсо, недалеку од границата со Англија.

Пет лица се здобиле со полесни повреди при сличен инцидент уште на почетокот на истата трка, прецизирала полицијата.

„Во тек се истраги за двете несреќи“, се наведува во соопштението на шкотската полиција, пренесува AFP.

Натпреварувањето го носи на славниот шкотски возач на Формула 1, Џими Кларк, кој во 1968 година загина во текот на трката во Хокенхајм во Германија./крај/мф/сн

Číst více    

    Tisk       Email
Translate »