>
Načítání...
Nacházíte se zde:  Domů  >  Makedonie, Gruzie  >  Aktuální článek

Јаценјук: На Украина и’ се заканува неможност да ги врати долговите

Od   /   11.12.2014  /   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Јаценјук: На Украина и’ се заканува неможност да ги врати долговите

By serjoza

Украинскиот премиер Арсениј Јаценјук побара во четвртокот свикување конференција на меѓународните кредитори за да се отстрани опасноста Украина да не може повеќе да ги враќа своите долгови.

Číst více

: Јаценјук: На Украина и’ се заканува неможност да ги врати долговите      

    Tisk       Email
Translate »