>
Načítání...
Nacházíte se zde:  Domů  >  Makedonie, Gruzie  >  Aktuální článek

Џихадистите разурна уште еден древен асирски град во Ирак

Od   /   8.3.2015  /   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Џихадистите разурна уште еден древен асирски град во Ирак

By serjoza

Припадниците на радикалната сунитска организација Исламска држава во неделата започнале да ги уриваат археолошките остатоци од древниот асирски град Дур-Шарукин, во близина со гратчето Хорасабад, 15 километри североисточно од Мосул во северен Ирак, најголемиот град кој е под контролата на џихадистите. Číst více

: Џихадистите разурна уште еден древен асирски град во Ирак      

    Tisk       Email
Translate »