>
Načítání...
Nacházíte se zde:  Domů  >  2014  >  Květen
Latest

Чтобы снять стресс, днепропетровцы били посуду

By   /  31.5.2014  /  Ukrajina  /  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Чтобы снять стресс, днепропетровцы били посуду

На набережной в Днепропетровске жителям города предложили бить посуду, таким образом снять стресс или привлечь удачу. Číst více    

Read More →
Latest

Фалшифицират етикети от винарната на Бочели

By   /  31.5.2014  /  Bulharsko  /  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Фалшифицират етикети от винарната на Бочели

Италианският тенор Андреа Бочели станал жертва на измама, при която евтино трапезно вино се предлагало на пазара в Италия с фалшиви етикети на първокласна напитка, пише в. “Дейли телеграф”. Вино, струващо по 1 евро, било предлагано вместо най-уважаваните вина от региони в Тоскана, включително и от винарната на тенора. Číst více    

Read More →
Latest

Incidente grave la un raliu în Scoţia: trei persoane au murit, iar cel puţin şase au fost rănite

By   /  31.5.2014  /  Rumunsko  /  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Incidente grave la un raliu în Scoţia: trei persoane au murit, iar cel puţin şase au fost rănite

Thumbnail for 25505

Trei persoane au murit şi cel puţin alte şase au rănite sâmbătă, după ce două maşini au intrat într-o mulţime de spectatori, la un raliu în Scoţia, relatează BBC. Číst více    

Read More →
Latest

Марат Башаров женился на сестре Максима Виторгана

By   /  31.5.2014  /  Ruská federace  /  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Марат Башаров женился на сестре Максима Виторгана

Thumbnail for 25507

Избранницей шоумена стала 39-летняя актриса Екатерина Архарова Číst více    

Read More →
Latest

Синот на Пеле осуден на 33 години затвор за перење пари на мафијата

By   /  31.5.2014  /  Makedonie, Gruzie  /  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Синот на Пеле осуден на 33 години затвор за перење пари на мафијата

Thumbnail for 25509

Во овој случај, пред Врховниот сојузен суд во Сао Паоло се осудени уште три лица, по процесот започнат по сознанијата од истрагата започната во 2005 година, а Едињо беше уапсен во јуни истата година. Едињо беше обвинет за врски со познати трговци со дроги и вмешаност во недозволената трговија со наркотици. Тој категорични ги одрекуваше […]

Read More →
Latest

Au fost desemnaţi învingătorii Campaniei „EU în UE”

By   /  31.5.2014  /  Bělorusko, Moldavsko  /  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Au fost desemnaţi învingătorii Campaniei „EU în UE”

Thumbnail for 25517

Elena Paladi şi Roman Lupu sunt câştigătorii Campaniei „EU în UE”, iniţată de Departamentul Multimedia al Companiei „Teleradio-Moldova”. În urma deciziei comisiei de concurs, Elena Paladi s-a învrednicit de locul II, iar Roman Lupu – de locul III. Číst více    

Read More →
Latest

Srbija će morati da podrži stav EU o Ukrajini

By   /  31.5.2014  /  Srbsko, Černá Hora  /  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Srbija će morati da podrži stav EU o Ukrajini

Thumbnail for 25572

VAŠINGTON, 1. juna 2014. (Beta) – Brisel će od Srbije očekivati, kako se bude približavala EU, da podrži stav Unije o pitanju Ukrajine, zbog čega će Beograd morati da preduzima korake, koji će komplikovati odnose sa Rusijom, smatra.. Číst více    

Read More →
Latest

Srbija ponovo bolja od Rusije

By   /  31.5.2014  /  Srbsko, Černá Hora  /  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Srbija ponovo bolja od Rusije

Thumbnail for 25498

Odbojkaši Srbije i drugi put su u Nišu u dva dana savladali Rusiju, evropskog i olimpijskog šampiona, večeras sa 3:1 (21:25, 25:16, 25:18, 25:20) Číst více    

Read More →
Latest

Диляна Ценова от "24 часа" спечели 10 000 за "Стани богат"

By   /  31.5.2014  /  Bulharsko  /  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Диляна Ценова от "24 часа" спечели 10 000 за "Стани богат"

Камен Воденичаров и Тончо Токмакчиев – последната двойка, която игра благотворително в „Стани богат“ в петък, спечели 10 000 лв. за каузата Game Changers. Това е инициатива, която ще учи нуждаещи се деца да се развиват, за да бъдат самостоятелни и независими. На актьорите им помогна Диляна Ценова от отдел „Политика“ на „24 часа“. Тя […]

Read More →
Latest

Трагедија на автотрка во Шкотска, тројца мртви

By   /  31.5.2014  /  Makedonie, Gruzie  /  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Трагедија на автотрка во Шкотска, тројца мртви

Thumbnail for 25500

Несреќата се случила во текот на релито „Џими Кларк“ во близина на местотo Келсо, недалеку од границата со Англија. Пет лица се здобиле со полесни повреди при сличен инцидент уште на почетокот на истата трка, прецизирала полицијата. „Во тек се истраги за двете несреќи“, се наведува во соопштението на шкотската полиција, пренесува AFP. Натпреварувањето го […]

Read More →
Translate »